Vysočinské lidovce do krajských voleb povede Jaromír Kalina

Kamenice u Jihlavy – Osmdesátka delegátů z celé Vysočiny zvolila na nominační konferenci v Kamenici u Jihlavy pořadí kandidátů KDU-ČSL do krajských voleb 2016. Lídrem se stal někdejší dlouholetý sládek jihlavského pivovaru, náměstek primátora Jihlavy a předseda vysočinských lidovců Jaromír Kalina.

Dvojkou je lídr do sněmovních voleb 2013 a bývalý dlouholetý starosta Rokytnice nad Rokytnou Josef Herbrych, třetí místo zaujímá starosta Oslavice na Žďársku Pavel Janoušek. Na 4. místě figuruje místostarosta H. Brodu Čeněk Jůzl a na 5. místě někdejší krajský radní pro finance Miroslav Houška.

 V první desítce jsou tři ženy, mezi nimi i někdejší ředitelka vysočinské pobočky Czechinvestu Eva Dvořáková. Ta patří také mezi téměř třetinu nestraníků na padesátičlenné kandidátce. Dalšími známými osobnostmi jsou vojenský kaplan v Náměšti nad Oslavou Petr Němec, ředitelka žďárské Charity Jana Zelená nebo rektor Západomoravské univerzity v Třebíči Marek Matějek. Nechybí ani poslanec Vít Kaňkovský, senátor František Bradáč a starosta Třebíče Pavel Janata.

„Jsem rád, že delegáti respektovali rovnoměrné zastoupení pěti okresů Vysočiny v první pětici. Na kandidátce je hodně starostů a dalších komunálních politiků, což jen potvrzuje přirozené ukotvení KDU-ČSL v regionu. Máme Kraji Vysočina co nabídnout,“ uvedl Jaromír Kalina.

 „Současná doba je prověrkou křesťanských hodnot a k diskusi o nich by právě naše strana mohla přispět i tím, že bude bránit nárůst xenofobie a dalších radikalizujících jevů,“ doplnil Kalina. V diskusi delegátů zněly témata rozpočtového určení daní, elektronické evidence tržeb nebo uprchlické krize. Účastníci nominační konference na začátku uctili minutou ticha oběti teroristických útoků ve Francii.

PřílohaVelikost
kandidátní listina KRAJ 2016 web.pdf256.34 KB