Brodská KDU-ČSL omladila kandidátku, lídrem je Ondřej Pavlas

O. Pavlas, M. Weberová Chvílová, Č. Jůzl

Havlíčkův Brod - Lídrem havlíčkobrodské KDU-ČSL v komunálních volbách je sedmatřicetiletý fotbalový trenér a funkcionář Ondřej Pavlas. Druhý je místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl a třetí místo na kandidátce zaujímá primářka dětského oddělení v místní nemocnici Magdalena Chvílová Weberová.

 

Tuto trojici charakterizuje heslo „Nová energie, zkušenost a zodpovědnost“. Lídr Pavlas symbolizuje zmiňovanou novou energiiZkušenost je synonymem pro Čeňka Jůzla, který je místostarostou města a v komunální politice se pohybuje 12 let. Trojlístek doplňuje primářka Magdalena Chvílová Weberová, která už z povahy svého povolání zosobňuje zodpovědnost. „Omlazením kandidátky chceme do komunální politiky přinést nové pohledy na věci, které se nás všech týkají. Rozhodně to ale neznamená měnit to, co dobře funguje. Chceme čerpat i ze zkušeností kolegů,“ vysvětluje Pavlas.

 

Známá jména z různých oborů najdeme i na dalších místech kandidátky. Namátkou je to produkční Klubu OKO Jakub Baloun, fotbalový brankář a trenér mládeže Stanislav Duben, lékárník Vít Vodrážka, usilující o obnovu kostela sv. Kateřiny, učitel a vedoucí pěveckého sboru Oříšek Jan Kletečka nebo iniciátorka Rákosníčkova hřiště Jana Boudová. Silné zastoupení mají i ženy. Vedle výše zmíněné Magdaleny Chvílové Weberové a Jany Boudové jsou to například Anna Doležalová, zakladatelka Mateřského centra Zvoneček, nebo Anna Blažková, vedoucí Oblastní charity.


Havlíčkobrodská KDU-ČSL usiluje o čtyři mandáty. Před čtyřmi roky získala strana tři křesla, čtvrté křesťanským demokratům uteklo jen těsně. Členem současného zastupitelstva města je vedle Čeňka Jůzla a Magdaleny Chvílové Weberové i chirurg Jiří Stryhal. Kompletní kandidátku představí havlíčkobrodská KDU-ČSL do poloviny srpna.

 

Kontakt: Ondřej Pavlas, 602 428 533, pavlasondrej@email.cz

Štítky
Kategorie