Čeněk Jůzl: Buchtův kopec: nekonečný seriál? Stačí obálková metoda

ilustrační snímek

Kraj Vysočina se snaží areál bývalého sanatoria Buchtův kopec prodat už několik let. Ani se tomu nelze divit, když vidím diletantismus, jakým se prodej provádí. Poslední soutěž byla zrušena kvůli nesrozumitelným kritériím. Jiná kritéria už ale formulována nebyla.

Došly další tři nabídky, některé na poslední chvíli. Zastupitelé je dostali jen mailem, bez podkladů a vyjádření právníků. Jedna z nabídek byla o 1,2 milionu korun vyšší, jenže nebyla prý jištěna, což ale přitom nikdo nepožadoval. Když jsme jako zastupitelé KDU-ČSL chtěli výběr zpřehlednit a požádat o přestávku, byli jsme přehlasováni.

Celé to stačilo vyřešit jednoduše tak, jak je to zvykem třeba u nás v Havlíčkově Brodě: tedy obálkovou metodou. Prodej by měl jasná pravidla i termíny a o vítězi by rozhodla cena. Zatímco právě probíhající unáhlený a nejasný prodej otvírá prostor pro spekulace a odvolávání právníků. Tím pádem bohužel hrozí průtahy i to, že areál bude chátrat a bude klesat jeho hodnota. Uvidíme, kdy tento seriál skončí…

Ing. Čeněk Jůzl, zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL), zastupitel města Havlíčkův Brod
(článek byl zaslán do listopadové čísla Novin Kraje Vysočina)

Štítky
Kategorie