Čeněk Jůzl: Tudy cesta k hobbymarketu nevede, přátelé

ilustrační snímek

Vztek i nervozitu zažívají řidiči přijíždějící po státní silnici I/38 do Havlíčkova Brodu od Jihlavy. Nedaleko velké semaforové křižovatky u centra tu vyrostl hobbymarket a protisměrné odbočovací pruhy k němu zúžily dvouproudový úsek, takže se auta do jednotlivých směrů rozvětvují mnohem později. Výsledkem jsou obrovské kolony daleko za město směrem na Jihlavu.

A také nebezpečné vjíždění do protisměru řidičů, kteří v dálce vidí zelenou pro odbočení doleva a nechtějí čekat za těmi, kdo jedou rovně nebo vpravo. Město nainvestovalo desítky milionů do rozšíření křižovatky, tolik žádaný přechod pro chodce v lokalitě neprošel – a najednou tento mnohem zásadnější a nebezpečný zásah prošel. Úpravu schválil krajský úřad, na základě kladných stanovisek policie a Ředitelství silnic a dálnic.

Úprava je do konce června v režimu přechodného značení. Přitom už teď většina rozumných lidí po pouhém měsíci vidí, že toto řešení je špatné. Funguje jedině v noci, kdy u křižovatky nejsou kolony. Doufám, že kraj nebude dál trápit občany a řidiče ještě další tři měsíce, aby pak mohl vítězoslavně, po vzoru génia v hledání „slepých uliček“ Járy Cimrmana, zvolat: „Tudy cesta k Hechtu nevede, přátelé.“

Ing. Čeněk Jůzl, zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL)
(článek byl zaslán do dubnového čísla Novin Kraje Vysočina)

Štítky
Kategorie