Čeněk Jůzl: Velkorysí lidé ještě žijí

Čeněk Jůzl

O naší společnosti se občas říká, že je zaměřená jen na zisk a obchod. O to víc pak vynikne a potěší někdo, kdo se svého oprávněného nároku na zisk vzdá ve prospěch druhých. Mně nedávno jeden takový úžasný člověk udělal radost v Havlíčkově Brodě.

Město ve spolupráci s Krajem Vysočina připravuje 3. etapu opravu ulice Mírová. Součástí projektu je i retenční nádrž pro zadržení dešťovou kanalizací. Ta jde ale postavit jedině na pozemku, který patřil paní Evě Purdy, restituentce, žijící už několik desetiletí v USA. Bylo náročné se s ní spojit, ale když se to podařilo, nestačili jsme žasnout.

Ač měla za pozemky o rozloze 15 tisíc metrů čtvereční vyčíslenou kupní cenu skoro čtvrt milionu korun, paní Purdy je našemu městu darovala s krásným a ušlechtilým záměrem. Vzkázala nám totiž, že se citově dál cítí být svázána s naší vlastí a naším městem. A že nám chce pozemek darovat, aby tak mohla být se svým městem trvale spojena.

Velmi si toho vážíme a smekáme. Jaký rozdíl oproti majitelům, kteří šponováním výkupních cen svých pozemků blokují cyklostezky, obchvaty, kanalizace a další veřejně prospěšné stavby!

Čeněk Jůzl, místostarosta Havlíčkova Brodu a krajský zastupitel za KDU-ČSL
(psáno pro listopadové vydání Novin Kraje Vysočina)

 

Štítky
Kategorie