Josef Herbrych se představuje čtenářům týdeníku 5+2

Josef Herbrych

Je mi 54 let, jsem ženatý, máme tři děti a už i dva vnuky. Vystudoval jsem stavební průmyslovku a většinu života pracoval ve stavebnictví. Žiji v Rokytnici nad Rokytnou, kde jsem 12 let starostoval. Proto znám potíže venkova a chci přispět k jejich řešení. Začnu klíčem k potravinové soběstačnosti země – půdou.

Zemědělství musí obnovit rovnováhu rostlinné a živočišné výroby. Hájit lze jen takové hospodaření, které je šetrné k přírodě a zvýší zaměstnanost v obci. Venkov nesmí být kulisou pro turisty či odkladištěm seniorů. Prosazuji větší podporu spolkům, které oživují společenské dění.

Chci zastavit útlum služeb na venkově - počínaje stagnujícími školami a ordinacemi a konče snahou zavřít pošty a úřady a omezit dopravní spojení. Stát nesmí malé úřady zavalit byrokracií. Jsem pro jednodušší dotace menším obcím a malému i střednímu podnikání.

Hlavní opory státu totiž vidím v rodině, pracovitých lidech, zdravé půdě a živém venkově. Pokud to vidíte podobně, prosím o Váš hlas při volbách 20.-21. října. Jsem na 3. místě kandidátky KDU-ČSL, strany, která tradiční hodnoty typu rodiny a sociální spravedlnosti spojuje s moderními řešeními.

Josef Herbrych, krajský zastupitel a lídr Třebíčska

Kategorie