Josef Herbrych usiluje o rozvoj venkova, zjednodušení dotací a podporu rodin

Josef Herbrych

3. JOSEF HERBRYCH (20. 4. 1963) z Rokytnice nad Rokytnou je ženatý, má dva syny a dceru a dva vnuky. Vystudoval Střední průmyslovku stavební v Třebíči. Po škole pracoval jako stavební technik, OSVČ a také jako referent stavebního úřadu v Třebíči. V letech 2002-14 byl starostou Rokytnice nad Rokytnou. Nyní působí jako asistent poslance Víta Kaňkovského a krajský tajemník KDU-ČSL Vysočina. Od roku 2016 je i krajským zastupitelem a místopředsedou výboru pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.

co chci zlepšit: „Chci se zasadit o rozvoj venkova a zabránit jeho vylidňování, ke kterému bohužel přispívá i útlum služeb na venkově (pošty, školy, zdravotnická zařízení, prodejny…) a nárůst byrokracie pro menší obce. Namísto složitých dotací bych obcím zvýšil příjmy z daňových výnosů. S tím souvisí i podpora menšího podnikání a zemědělství – vnímaného jako rozumná rovnováha živočišné a rostlinné výroby včetně jasného plánu udržení vody v krajině. Silné rodiny a silný venkov jsou jednou z opor státu.“

koníčky: stavařina, hraní na kytaru v zábavové kapele „Balkán“, historie
ideální dovolená: všude, kde mohu být s rodinou a přáteli
inspirující osobnost: s přibývajícím věkem si stále více uvědomuji roli, kterou v mém životě hráli moji rodiče a za co vše bych jim opravdu měl být vděčný.