Josef Klement prosazuje větší platy učitelů a užší propojení školství s trhem práce

Josef Klement

2. Ing. JOSEF KLEMENT (22. 7. 1971) ze Žďáru nad Sázavou je ženatý a má dva syny a dceru. Po novoměstském gymnáziu vystudoval strojní fakultu na VUT Brno, pracoval jako programátor ve ŽĎASu a poté jako projektový manažer v Automotive Lightning v Jihlavě. V roce 2014 se stal uvolněným místostarostou Žďáru nad Sázavou, n radnici má starosti školství, sociální oblast, sport a odbor investic. Je nestraník.

co chci zlepšit: „Dnes je možnost sehnat jakoukoli práci, ale hůř se hledá stabilní dlouhodobé zaměstnání. Klíčem k tomu, aby české hospodářství nebylo závislé na otvírání a zavírání montoven, je efektivní školství, které lépe připraví absolventy na trh práce. Školství potřebuje méně víceletých gymnázií, které odčerpávají talenty ze ZŠ, užší provázanost firem se středními školami a větší průchodnost vyšších odborných škol a bakalářského studia. Je třeba také posílit platy učitelů a dát ředitelům volnější ruce při odměňování zaměstnanců.

koníčky: pokud je čas, rekreační sport: cyklistika, fotbal, florbal, působil i jako trenér florbalu a místostarosta Orla
ideální dovolená: Rád si užívám dovolené v kombinaci (cyklo)turistiky a slunce s mořem. Každým rokem se snažíme jako rodina také o tuzemskou dovolenou, ale pokud se zadaří, připojíme i to slunce s mořem. Líbilo se nám v Řecku, ale pokukujeme i po Skandinávii.
inspirující osobnost: Mými nejbližšími vzory, co se týká rodiny, jsou moji rodiče. Letos oslavili 54 let společného života a vždy byli svým dětem oporou. Jinak jsem měl čest osobně se setkat s Jiřím Grygarem a obdivuji jeho klid, moudrost, vyrovnanost a dar popularizovat vědu a techniku - kéž by bylo takových lidí vícero.