Martin Laštovička by rád "oprášil" bohatství a vzdělanost Vysočiny v rámci republiky

Martin Laštovička

8. Ing. arch. MARTIN LAŠTOVIČKA (9.6. 1965) z Jihlavy je ženatý, má tři dcery a dva syny. Po stavební průmyslovce absolvoval Fakultu architektury VUT v Brně, kde byl během „sametové revoluce“ předsedou stávkového výboru – a za vyjádření nedůvěry tehdejšímu předsedovi KSČ na fakultě byl se dvěma studenty zažalován. Téměř 25 let trvající soud „O revoluci“ dal nakonec za pravdu „studentům“. Martin Laštovička pracoval tři roky jako asistent-architekt v Brně, pak si založil ateliér v Jihlavě a od roku 1996 je autorizovaným architektem. Z řady realizací „doma“ v Jihlavě je známa mj. rekonstrukce kostela Povýšení Svatého kříže či Parku Gustava Mahlera, na kterém se podílel jako spoluautor. Od roku 2014 je zastupitelem Jihlavy, v letech roku 2006-14 byl členem komise pro územní plánování.

co chce zlepšit:Postavení Vysočiny v rámci Česka. Vysočina byla středověká pokladnice českých králů, díky těžbě stříbra a zlata, obklopená duchovními kolonizačními centry – kláštery v Třebíči, Přibyslavicích, Žďáru, Želivě, později Nové Říši a Kostelním Vydří. Přes tvrdost krajiny pohraničního hvozdu tu bylo bohatství a vzdělanost přítomno od počátků. Určitě lze tohoto mimořádného dědictví využít v dalším směřování kraje v rámci Česka“

koníčky: rodina, historie, dějiny architektury, Francie a grafika.
ideální dovolená: Krkonoše s rodinou - pěší turistika, daleké výhledy, zdolání nejvyšší hory ČR, výlety do okolí. Naše početná rodina potřebuje vidět, čas od času, věci z výšky a s nadhledem.  
inspirující osobnost: Pierre Goursat (1914-1991), zakladatel katolické komunity Emmanuel, velmi skromný a pokorný člověk, který s Bohem dokázal velké věci – komunita je rozšířena po celém světě a má nespočet aktivit, založila misijní organizaci Fidesco, školy, komunitní domy. S manželkou jsme jejími členy od roku 1998.