Miroslav Houška ke krajskému rozpočtu: Klidná síla funguje

Miroslav Houška

Kuchař potřebuje potraviny a recepty, aby uvařil pokrm, muzikant noty a nástroj, aby zahrál skladbu, a Kraj Vysočina vize a rozpočet, aby uspokojil své občany. Rozpočet se připravuje, projednává a schvaluje právě teď koncem roku.

Připravují ho pracovníci krajského úřadu a náměty podávají i zastupitelé, včetně opozičních. A pokud jste desátý rok v opozici, mohlo by se zdát, že snaha něco prosadit je marná. Ale je třeba to vidět z nadhledu.

Například jsme jako lidovci osm let navrhovali, aby předsedové výborů či komisí, kteří kraji nic nepřinášejí, nebyli placení. A na naše slova došlo za osm let. Roku 2015 jsme zase navrhli, že je třeba o 15 milionů zvýšit dotace na opatření proti suchu a na vodovody a kanalizace pro obce. A tentokrát na nás došlo (už) za tři roky. Podobné je to s podporou venkova a se stipendii pro mediky.

Zkrátka trpělivě čekáme. Letos ale došlo k výjimce, až se divíme. Navrhl jsem opravit silnice Kostelec - Cejle a Dvorce - Cejle, které se přes léto „rozbily“ při intenzivních objížďkách stavby kruhové křižovatky u kostelecké masny. A ejhle, vedení kraje rozhodlo, že se opraví už příští rok. Chce to tedy jen trpělivost a věřit v klidnou sílu.

Ing. Miroslav Houška, zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL), předseda finančního výboru

(článek byl zaslán do prosincového vydání Novin Kraje Vysočina)

Štítky
Kategorie