Pavel Janoušek jako zásadní vidí podporu pracujících rodičů, venkova a spolků

Pavel Janoušek

6. Ing. PAVEL JANOUŠEK (24. 1. 1979) žije v Oslavici na Velkomeziříčsku a už sedmý rok této sedmisethlavé obci také starostuje. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval velkomeziříčské gymnázium a poté Fakultu elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT Brno. Než se stal starostou Oslavice, pracoval jako konstruktér elektrozařízení, vedoucí provozu ve výrobě osvětlení a také jako projektant. Od roku 2016 je také zastupitelem Kraje Vysočina a místopředseda výboru regionálního rozvoje.

co chci zlepšit:Určitě chci podpořit pracující rodiče, aby měli podmínky pro dobrou výchovu dětí a smysluplné trávení jejich času. To souvisí s udržením škol i na venkově, s budováním zázemí pro děti a podporou spolků. Jen nevím, jestli je dobré to řešit dotacemi, které pokřivují trh. Obecně si myslím, že si nežijeme špatně, takže spíš než zásadní zlepšování by podle mě stačilo udržet to, co máme, například základní ekonomickou a sociální rovnováhu u nás i v Evropě.

koníčky: moje rodina a obec, hasičství
ideální dovolená: každá s rodinou, ideálně, když jsou manželka a děti spokojené – to mi stačí
inspirující osobnost: z každého člověka se snažím vybrat to lepší. Rád fandím úspěšným sportovcům, kteří vytrvali v dosažení cíle, ale obdivuji i všechny, kdo dělají poctivě dobré věci pro druhé a nečekají za to pochvalu nebo zázraky