Pohybem k naději má letos rekordní výnos, hlásí Josef Klement

organizátoři akce s vybranou částkou

Žďár nad Sázavou - Letošek byl jubilejním desátým rokem, kdy se ve Žďáře nad Sázavou běhá v naději, že zákeřná choroba bude přemožena. Celkem 373 účastníků běhu se seřadilo v pátek 7. června za Domem kultury. Sbírka vynesla úžasných 22 921 Kč. Tato suma bude věnována do Nadačního fondu dětské onkologie Krtek. 

"Letošní ročník byl co do počtu vybraných peněz rekordním a také co do počtu účastníků se zařadil mezi nejúspěšnější. Doufám, že solidarita s nemocnými s touto zákeřnou chorobou se v budoucnu bude posilovat," sdělil jeden z hlavních pořadatelů a moderátor akce Josef Klement, člen jednoty Orel Žďár. 

Pro všechny příznivce byl i letos připraven kulturní program. Nechybělo vystoupení Martina Sedláka, frontmana skupiny "Let rou rou", a skupiny Spartan Race Training Group, která rozpohybovala účastníky svým doprovodným programem. Dále vystoupili dívky pod vedením Džamily (Jarky Kašparové) a nově tu byla i možnost projet se na konách. Tradičním hostem akce byl opět Aleš Wasserbauer, který prodělal sarkom kosti jako Terry Fox. "Jsem ráda, že Aleš je již stálým hostem a účastníkem našeho Běhu. Je to člověk, který si prožil své a ví, jak je důležité se této problematice věnovat," říká Pavla Müllerová, moderátorka a organizátorka. 

Celá akce byla podpořena grantem města Žďár nad Sázavou, Kraje Vysočina, grantem KDU-ČSL a řadou sponzorů jak žďárských, tak i mimožďárských, bez kterých by se tato humanitární sbírka jen stěží uskutečnila. Všem příznivcům a podporovatelům patří velký dík a výše zmíněný výsledek sbírky je i jejich zásluhou. Těšíme se za rok zase na shledanou - Josef, Pavla a Jirka. 

Štítky
Kategorie