Vít Kaňkovský: Hospic je připraven. Co na něj kraj?

Vít Kaňkovský

Projekt kamenného hospice v Havlíčkově Brodě je hotov, pozemek je připraven, nadšenci i odborníci jsou k dispozici, ministerstvo zdravotnictví je ochotno celou věc podpořit. Jedinou otázkou zůstává, zda se k hospici budou ochotni postavit čelem krajští zastupitelé – tedy zda projekt podpoří a tím zároveň dají jasný signál zdravotním pojišťovnám.

My jako krajští zastupitelé za KDU-ČSL kamenný hospic plně a dlouhodobě podporujeme. Věříme, že nijak nenaruší roli paliativních oddělení nemocnic a zároveň bude zastřešující institucí pro terénní hospicovou péči. Věříme, že je na Vysočině stejně potřebný jako v ostatních krajích naší republiky, kde už hospice fungují.

A chci věřit, že se mezi mými kolegy krajskými zastupiteli najde vůle z krajského rozpočtu na kamenný hospic přispět. Zvlášť když má jít jen o čtvrtinu plánované ceny výstavby. Tato čtvrtina tvoří 20 milionů, což je v 11miliardovém rozpočtu kraje částka symbolická a například ve srovnání se stamiliony na opravy silnic téměř zanedbatelná. Věřím, že naši rodiče a prarodiče si zaslouží prožít důstojný konec svého života, který navíc v mnoha ohledech byl těžší než ten náš.

MUDr. Vít Kaňkovský, poslanec a zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL)
(článek byl zaslán do červnových Novin Kraje Vysočina)


 

Štítky
Kategorie