Vít Kaňkovský je druhým nejpilnějším poslancem z Vysočiny

Vít Kaňkovský

Více než 90 % účast při hlasováních sněmovny a více než 50 příspěvků za mikrofonem. Ve srovnání aktivit poslanců z Vysočiny, které provedl 6. srpna Český rozhlas v pořadu Narovinu, si lidovecký poslanec MUDr. Vít Kaňkovský z Třeště stojí výborně.

Co se týká účasti při hlasováních, z 11 vysočinských kolegů ho těsně předstihl pouze Josef Kott z ANO, který vykázal účast 94 %. Při frekvenci vystoupení se pak Vít Kaňkovský umístil čtvrtý - ovšem z poslanců koalice byl první, předstihli ho totiž pouze tři opoziční poslanci, u kterých se časté a spíše kritické výstupy berou jako standard.

Samozřejmě bych mohl mluvit víc, ale ze zásady se nezapojuji do řečnických cvičení, bonmotů a invektiv sehraných často jen pro kamery. Snažím se hlavně věcně diskutovat u témat zdravotnictví a sociální oblasti, případně reaguji i na další téma interpelací souvisejících s Vysočinou – ať už to varna v Křižanově nebo stavění rychlíků tamtéž,“ podotýká ke svému umístění v žebříčku "mluvnosti" Vít Kaňkovský.

Sám jako měřítko své úspěšnosti bere hlavně to, co se podařilo prosadit. A v tomto výčtu je mj. přesun části rozpočtu na investice do sociálních zařízení, zlepšení přístupu handicapovaných k pomůckám, ošetřovatelské volno pro příbuzné až na tři měsíce, zjednodušení servisů a údržby přístrojů pro nemocnice či úprava odpovědnosti za újmy při očkování.

Nejen Vít Kaňkovský, ale i další vysočinští poslanci vycházejí dobře při srovnání s celostátním průměrem. V účastech na hlasováních skončili jako kraj těsně druzí za politiky ze Zlínského kraje. „Obecně asi Vysočina jakoby vede k větší pracovitosti a možná jsou tam také náročnější voliči,“ okomentoval pro Český rozhlas tento fakt politolog Jan Kubáček.

Štítky