Volby 2020

Koaliční smlouva podepsána

V pondělí 26.10.2020 byla podepsána Koaliční dohoda o spolupráci v Zastupitelstvu a Radě Kraje Vysočina ve volebním období 2020-2024. Za  KDU-ČSL v krajské radě usedne Ing. Miroslav Houška, jako náměstek pro oblast ekonomiky, dopravy a silničního hospodářství, a Mgr. Jan Tourek, jehož resortem budou sociální věci.

VOLBY STRUČNĚ A PŘEHLEDNĚ

KDY VOLIT?

- pátek  2.10.2020 , 14:00–22:00 hod.

- sobota 3.10.2020 , 8:00–14:00 hod.

 

JSTE V KARANTÉNĚ NEBO IZOLACI? 

A) tzv. drive-in hlasování přímo z vozidla pro voliče s nařízenou karanténou z důvodu onemocnění covid-19
Kdy se volí: středa 30. 9. 2020 mezi 7. a 15. hodinou  /2.kolo senátních voleb pak 7.10.2020/

Co mít s sebou: občanský průkaz, MV doporučuje mít s sebou také doklad o nařízené karanténě, tedy potvrzení vydané lékařem nebo rozhodnutí hygienické stanice

Představili jsme svůj Recept pro zdravou Vysočinu

Na tiskové konferenci ve Žďáru nad Sázavou dnes představil novinářům kandidát KDU-ČSL do Senátu ve volebním obvodu č. 51 Žďár nad Sázavou Josef Klement, občany velmi ceněný místostarosta Žďáru nad Sázavou,  svoje priority, se kterými předstupuje před voliče:  „ Nejpalčivějším problémem Žďárska je jeho vylidňování a upadající trend služeb. Jedná se o síť obchodů či dostupnost zdravotnické a sociální péče a zajištění bydlení. Náš region kromě šesti větších měst zahrnuje hlavně menší obce. Všechny obce, resp.

KDU-ČSL povede na Vysočině do voleb lékař Vít Kaňkovský

Lídrem kandidátky KDU-ČSL na Vysočině pro podzimní krajské volby bude lékař a poslanec Vít Kaňkovský, který je v současné době členem Ústředního krizového štábu. Do krajského zastupitelstva budou za křesťanské demokraty kandidovat lidé s letitými zkušenostmi v komunální politice, ale i nováčci přinášející do regionální politiky svěží vítr. Lidovecká kandidátka jde do voleb s heslem RECEPT PRO ZDRAVOU VYSOČINU.