Josef Herbrych o komunálních volbách

Josef Herbrych

Nejsledovanější politická událost už se blíží. Ve dnech 5. a 6. října si zvolíme zastupitele měst a obcí. Komunální volby poutají pozornost občanů i v nejmenších vsích. Mohou při nich totiž aktivně zasáhnout do dění ve svém bydlišti. Sami nejlépe vědí, jak by jejich obec a atmosféra v ní měly vypadat.

Vědí - anebo aspoň věří, že volí ty, kteří ztělesňují určité osobní hodnoty a jsou zárukou rozvoje obce. Ne vždy to vyjde – někdy lidé uvěří těm, kteří slibují nemožné a vlastní neschopnost pak svalují na své předchůdce. To je ale riziko voleb a za čtyři roky to lze změnit. Ve většině případů však dostávají šanci ti, kteří už svou prací dokázali, že si důvěru zaslouží.

A jsem rád, že zejména zastupitelé za KDU-ČSL patří celorepublikově k nejpočetnějším, což je ta nejlepší vizitka jejich práce.  A věřte, že to není práce lehká. Nejde jen o rozsah činností, kterými by se měl zastupitel zabývat, ale mnohdy jde i o pevné nervy, související s odpovědností za chod obce. Zvlášť v době, kdy lze téměř anonymně kohokoli pošpinit, pomlouvat či kriminalizovat.

Proto veřejné angažování vyžaduje i určitou dávku osobní odvahy a vědomí podpory spoluobčanů. To vše budou námi zvolení kandidáti potřebovat. Přeji nám všem šťastnou volbu pro další rozvoj našich obcí i celé naší krásné Vysočiny.

Bc. Josef Herbrych, zastupitel Kraje Vysočina (KDU-ČSL)
(článek byl zaslán do srpnového čísla Novin Kraje Vysočina)

 

Štítky
Kategorie