Josef Klement se představuje čtenářům týdeníku 5+2

Josef Klement

Je mi 46 let a žiji s manželkou a třemi dětmi ve Žďáře nad Sázavou. Po studiu strojní fakulty na VUT jsem pracoval ve firmách ŽĎAS, Compas a Automotive Lighting. Od roku 2014 jsem se díky důvěře voličů stal místostarostou města, kde mám na starosti školství, sport, investice a sociální oblast.

Jsem rád, že můžu spojit zkušenosti z výroby a ze správy města. Z obojího mi jako klíčové vychází co nejlépe připravit naše děti na budoucí trh práce. Podle mě je třeba zvednout prestiž středních a odborných škol s cílem získat dostatek odborníků pro praxi. Práce je dost, ale dělat v montovnách není pro zaměstnance i jejich rodiny žádná jistota.

Proto je nutné podnítit i studium těch VŠ oborů, které zajistí firmám profesionály v oddělení projekce, vývoje a výzkumu, a nastavit užší spolupráci škol a firem. Učitelé potřebují větší prestiž – včetně platů – a méně papírování. Za součást vzdělávání a výchovy považuji i podporu sportu.

Od mládí jsem prošel řadou sportů od fotbalu a florbalu až po taekwondo a věřím, že fyzická aktivita a týmová spolupráce dává sílu k překonávání překážek. Pokud to vidíte podobně, budu rád za Váš hlas při volbách 20.-21. října – najdete mě jako nestraníka na 2. místě kandidátky KDU-ČSL.

Ing. Josef Klement, místostarosta Žďáru nad Sázavou

 

Kategorie