Josef Klement v předvolebním busu: Občas jsem se nestačil divit

předvolební bus

Žďárský místostarosta Josef Klement reprezentoval KDU-ČSL v předvolební debatě Deníku, která se netradičně uskutečnila formou jízdy mikrobusem z Jihlavy do Rytířska a Brzkova. Šéfredaktor Marcel Moržol se osmi vysočinských lídrů ptal mj. na energetiku, ekologii, dopravu, výši mezd či aktuální zákony.

Setkání se kromě něj účastnili hejtman a poslanec Jiří Běhounek (za ČSSD), předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS), lídr SPD Radek Koten, jednička TOP 09 Josef Mladý a lídr Realistů Martin Lank. Jaký dojem z tohoto souboje řady „těžkých vah“ měl Josef Klement?

Jako jediná „dvojka“ mezi „jedničkami“ jsem se nestačil divit, jaké názory a hlavně podvědomí o Vysočině mají lídři ostatních stran. Nepoznat na poli zelené hnojivo a splést si ho s nesklizenou řepkou, nebo nevědět, kde se nacházíme - to byly perličky našeho setkání. Ani já nejsem vševědoucí, ale na Vysočině žiji od narození a 46 let jsem s ní srostlý v pokoře a zodpovědnosti k tomuto kraji,“ svěřil se Josef Klement.

Všech osm účastníků se názorově shodlo například na dostavbě Dukovan nebo na tom, že by lidé neměli platit poplatky za recepty. Někde naopak došlo k rozdílům. A některé odpovědi jsou mírně řečeno kuriózní: Například KSČM, Realisté a SPD jsou pro posílení pravomocí prezidenta, komunista by zrušil imunitu poslanců, realista by legalizoval prostituci. Zajímavé také je, že kromě Josefa Klementa a dalších dvou zástupců vládní koalice by ostatní zrušili zavedený zákaz kouření v restauracích. Celou reportáž najdete zde.

předvolební bus předvolební bus
Kategorie