Lidovci budou mít svoji krajskou konferenci 16. března v Kamenici u Jihlavy

Snímek z minulé krajské konference v roce 2017.

Vysočina – Krajský výbor vyhlásil krajskou konferenci na sobotu 16. března 2019. Začne v 9.30 hodin v orlovně v Kamenici u Jihlavy a jsou na ni pozváni všichni kandidáti na předsedu strany a také přední kandidáti do Evropského parlamentu. Klíč k počtu delegátů pro jednotlivé okresy bude stanoven 7. ledna, dle aktuálního počtu členů po přeregistraci kvůli GDPR.

 

Krajská konference je nejvyšším orgánem krajské organizace a po pravidelném dvouletém cyklu je na ní volen krajský výbor včetně předsedy a předsednictva a také krajská revizní komise. Dále jsou na ní voleni zástupci do celostátní konference a mohou být vzneseny návrhy do celostátního výboru. Jednotlivé nominace mohou vzejít jak od jednotlivých místních či okresních organizací anebo od jednotlivých delegátů přímo na konferenci. 

 

Krajská konference následuje po výročních členských schůzích místních organizací, kde se volí jejich vedení, a po okresních organizacích, na kterých se volí okresní výbory. A zároveň krajská konference předchází celostátnímu sjezdu strany, na kterém se volí nové vedení strany. Sjezd se bude konat 29.-30. března 2019 na brněnském Výstavišti. Klíč k počtu delegátů z jednotlivých okresů opět stanoví centrála.