Lidovci chtějí vyvolat hlasování o odvolání náměstka Pavlíka

Josef Pavlík

Zastupitelé KDU-ČSL hodlají do programu příštího krajského zastupitelstva (12. prosince) zařadit hlasování o odvolání náměstka hejtmana Josefa Pavlíka. Chtějí mu vyslovit nedůvěru za to, že už dvakrát nemluvil pravdu o své minulosti.

Lidovci tak reagují na verdikt jihlavského soudu, který zamítl Pavlíkovu žalobu na server Občasník.eu. Ten o Pavlíkovi uvedl, že „zřejmě zamlčel informace o své minulosti“ – konkrétně členství v Lidových milicích. Loni navíc Pavlík na předvolební besedě Jihlavských listů zatajil své členství v KSČ, které pak pod tlakem dokumentů sám přiznal.

Věřím, že se k těmto skutečnostem čelem postaví pan Pavlík, případně celá koalice. Je to i její odpovědnost, zda člověk, který lže, má jako náměstek pro oblast financí dál spravovat největší objem veřejných peněz na Vysočině – tedy 10 miliard korun ročně,“ uvádí předseda lidoveckých zastupitelů Jaromír Kalina, který byl jako jediný krajský zastupitel soudu osobně přítomen.

Z předložených důkazů soudu vyplývá, že pan Pavlík o své minulosti dvakrát lhal. To je podle mě neslučitelné s výkonem funkce náměstka hejtmana. Neumíme si také představit, že by za těchto okolností bylo setrvání pana Pavlíka ve funkci přijatelné pro ODS a STAN (resp. Starostové pro Vysočinu) – a to i kvůli dlouhodobým kritickým postojům jejich zástupců k minulému režimu,“ doplnil poslanec Vít Kaňkovský.
Foto z akce Čistá Vysočina: archiv Kraje Vysočina (www.kr-vysocina.cz)