Lidovecké hovory - Starosta Oslavice Pavel Janoušek: Života na venkově je třeba si vážit

Pochází z lidovecké rodiny. Aktuálně vede se státem jednání ohledně případného vybudování trvalého úložiště jaderného odpadu. Pavel Janoušek je starostou Oslavice už od roku 2010, v posledních letech se jako krajský zastupitel i předseda lidovců stará také o celou Vysočinu.

V posledních volbách vaše kandidátka KDU-ČSL a NK jasně zvítězila, ale u vás v obci kandidovaly také Oslavické ženy. To je nějaká místní tradice?
Je to místní a velmi aktivní ženské sdružení a jsme velmi rádi, že je máme. Pořádají dětské dny, výšlapy, organizují některé kulturní akce, spolupracují s obcí.

Co se vám v posledním období povedlo?
Když vezmu jen poslední dobu, tak v květnu budeme slavnostně otevírat novou  požární zbrojnici díky pomoci kraje a ministerstva vnitra prostřednictvím Hasičského záchranného sboru ČR. Vznikly dvě velké garáže a zázemí technické včetně věže na sušení hadic, zázemí pro dobrovolné hasiče, dílna, sklad. Teď jsme opravili rybník, protože hrozilo protržení hráze, nově napouštíme obecní rybník zvaný „Učitelák“.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde: https://www.kdu.cz/aktualne/ruzne/lidovecke-hovory-starosta-oslavice-pavel-janousek?fbclid=IwAR24XWsJ-cA08SvrlyUDBwtVLBvdo3bD0ukC-QfzBLfWcBUzuSXSH-xNqow

 

IMG_2850-Copy.JPG