Místostarosta Klement daroval krev už čtyřicetkrát. Rozhodl návrat z Číny

Josef Klement

Žďár nad Sázavou – Celkem 19 litrů krve za pouhých 12 let už poskytl místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement. Rozhodnutí darovat krev v něm dozrálo, když se v roce 2005 vrátil z pobytu v Číně.

„Když je člověk delší dobu mimo svůj domov, začíná najednou srovnávat věci, které mu tam chybí a které jsou rozdílné. A já jsem tehdy v Číně pobýval v místech, kde byla chudoba a kde byli lidé vyzýváni, aby se starali sami o sebe. Odběry krve tam byly pouze za úplatu. Když jsem přijel domů, chtěl jsem se nějak realizovat ve prospěch ostatních,“ vysvětluje své rozhodnutí Josef Klement, „dvojka“ vysočinské kandidátky KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny.

Krev daroval buď v nemocnici v Novém Městě na Moravě, nebo v Havlíčkově Brodě. A po nedávném čtyřicátém odběru chce pokračovat dál, pokud mu to zdraví dovolí. Na lidovecké kandidátce zároveň není jedinou osobou, která má úzký vztah k odběrům krve. Na sedmém místě totiž figuruje Marie Dudíková, která většinu profesního života pracuje na Odběrovém středisku v Třebíči a řadu let byla přímo jeho vedoucí.   

Kategorie