Na Havlíčkobrodsku do boje o Senát vysíláme exministra Daniela Hermana

Daniel Herman

Havlíčkobrodsko – Kandidátem KDU-ČSL na senátora za obvod č. 44 (Havlíčkobrodsko a Chrudimsko) je exministr kultury a někdejší ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Mgr. Daniel Herman. Určitě je na co navazovat, vždyť tento region dvacet let v horní komoře zastupoval i někdejší český premiér Petr Pithart.

V současné situaci význam Senátu vzrůstá, a je třeba této možnosti využít a ještě výrazněji do něj vnést prvky křesťanské politiky. Jak na místě ředitele Úřadu pro studium totalitních režimů, tak na pozici ministra kultury jsem byl obráncem toho, co mi bylo svěřeno. I tady chci být „ombudsmanem“ svého volebního obvodu, pokud dá Bůh a bude mi svěřen. Chci sčítat pozitivní energii s lidmi dobré vůle, ve prospěch regionu, KDU i celé republiky,“ vysvětluje Daniel Herman.

Narodil se roku 1963 v Českých Budějovicích. Mimochodem je potomkem Františka Dobrovského, bratra známého obrozence Josefa Dobrovského. Po gymnáziu a krátkém studiu pedagogické fakulty vystudoval teologickou fakultu v Litoměřicích. Působil mj. jako mluvčí České biskupské konference a po přechodu do „civilní“ sféry pracoval pro ministerstvo vnitra a kultury. Mezi lety 2010-2013 byl ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů.

V lednu 2014 se stal ministrem kultury za KDU-ČSL v Sobotkově vládě a svým přímým vystupováním si získal respekt i v uměleckých kruzích. Loni byl také zvolen místopředsedou KDU-ČSL. „Kořeny křesťansko-demokratické politiky sahají do 19. století, a pokud jsme díky nim dokázali překonat tolik překážek, je to důkaz, že naše kořeny jsou hluboké a nosné,“ dodává Daniel Herman.

Svou nominaci v obvodu č. 44 chápe i jako "splacení rodinného dluhu". „Moje maminka totiž jako ukrývané dítě v době druhé světové války nalezla ochranu právě v Chotěboři na Havlíčkobrodsku. I díky této skutečnosti jsem dnes naživu,“ vysvětlil svůj vztah k regionu Daniel Herman.

Kontakty: https://www.facebook.com/daniel.herman.5458, dherman@email.cz

Kategorie