Napsali o nás

Vít Kaňkovský pro Jihlavské listy: Vláda hazarduje se seniory i postiženými

I když osobně nátlak nemám moc rád, tentokrát mně a dalším kolegům nezbylo nic jiného než intenzivně naléhat na vládu, aby poskytla chybějící dvě miliardy na letošní provoz sociálních služeb. Dlouho to vypadalo, že pro vládu péče o seniory, o zdravotně handicapované a další potřebné není priorita.

MF DNES: Podle náměstka Kaliny je partnerství Jihlavy s Čínou jen na papíře

Je to pouhé předstírání bez náplně. I když jihlavská radnice prezentuje na svém webu čínský Wuhan jako své partnerské město, ve skutečnosti o partnerství nejde. „Existuje“ jen díky podpisu exprimátora. Po dvou letech má nulové výsledky, s čínským partnerem se nové vedení Jihlavy dosud nesetkalo.

MF DNES: Senátor Bradáč kritizuje přísnost finančních úřadů, které chtějí dokazovat, že remízek je remízek

Mnozí majitelé pozemků zažili v lednu nepříjemné překvapení. Museli dokazovat, že jejich příkopy či remízky nejsou úrodná pole či plochy vhodné ke stavbě domu. Další vlastníci byli zaskočeni tím, že jim úředníci vyměřili mnohem vyšší daň z nemovitosti.

Všude budu stoprocentní, slibuje náměstek-starosta Pacal. Lidovci si to nemyslí

Kumulace funkcí vedení Kraje Vysočina nevadí. Pavel Pacal z hnutí STAN, který je nově starostou Třebíče, zůstane i nadále náměstkem hejtmana. Prý stihne agendu spojenou s oběma posty vykonávat na sto procent. Většina krajských zastupitelů - kromě KDU-ČSL - jeho slibu uvěřila a souběh jeho funkcí posvětila.

Poslanec Vít Kaňkovský se v MF DNES vyjádřil ke snahám o zřízení hospice

MF DNES napsala článek (celý článek zde) o tom, že Vysočina je zůstává posledním krajem v Česku bez kamenného hospice, ale spolek Mezi stromy, který o jeho stavbu usiluje, stále čeká na dotace od ministerstva zdravotnictví. Bez nich není možné zařízení za sto milionů stavět.

Starosta Jan Tourek by rád Stvořidla udělal dostupné pro cyklisty

Světlá nad Sázavou - Vybudování asfaltové cyklostezky po břehu Sázavy skrz Stvořidla dostalo povážlivou trhlinu. Podle ekologického posudku je toto propojení Světlé a Ledče nad Sázavou neslučitelné s přírodní rezervací. Vybudování stezky prosazuje radnice ve Světlé včetně starosty Jana Tourka (KDU-ČSL). O tématu píše MF DNES.

Zastupitel Josef Herbrych (KDU-ČSL) chce sjednotit úsilí o rozhlednu na Javořici

MF DNES napsala článek o tom, že na Vysočině sílí snahy, aby se na nejvyšším vrchu kraje - Javořici - konečně postavila rozhledna. Mezi příznivce jmenovala i našeho krajského zastupitele Josefa Herbrycha, který má zkušenosti se stavbou Mařenky na Třebíčsku a do krajských novin napsal text, že by rád „dal dohromady“ lidi, kteří o stavbu rozhledny na Javořici mají zájem:

Na Třebíčsku za lidovce kandiduje do Senátu žena, která "pije krev"

Třebíčsko – Zatím je známo několik jmen, která půjdou do klání o post senátora, jež se uvolní letos na podzim v obvodu 53 - Třebíč. Dosavadní senátor František Bublan (za ČSSD) už kandidovat nebude.

Tento týden pak Piráti zveřejnili, že do primárek míří třebíčský advokát a odborník na autorské právo Michal Šalomoun a také Stanislav Zima, jehož životopis zatím nebyl zveřejněn.

„V průběhu jara bude jasno, které jméno členská základna nakonec podpoří a vyšle do senátních voleb,“ uvedla členka republikového výboru Pirátské strany Michaela Vodová. Šalomouna Třebíčané znají také jako dřívějšího radního, ve vedení města figuroval pod hlavičkou Věcí veřejných.

Poslanec Vít Kaňkovský se ocitl mezi "vítězi" roku v anketě MF DNES

Letošek přinesl na Vysočině velké sportovní úspěchy. Zabodovala třeba i hudební skupina Pio Squad nebo půvabná Iva Uchytilová v soutěži krásy Miss Earth. S rokem 2017 je ale spjatá i řada zklamání – například v souvislosti s politikou nebo kvůli krachu závodů Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě.

Rok 2017. Pro někoho byl radostný, pro jiného nešťastný či smolný. Kdo měl důvod k oslavám a kdo zase k pláči?

+             Zlatý skokan

Starosta Janoušek: Co bude pověřenec na ochranu osobních údajů kontrolovat?

MF DNESOd května 2018 bude muset mít každá obec pověřence pro ochranu osobních údajů. „Tuto funkci zavádí nové nařízení EU o ochraně osobních údajů,“ uvedl Ondřej Krátoška, mluvčí ministerstva vnitra. Starostové se tomu diví. Neví, co bude takový člověk dělat, ani z čeho ho budou platit.