Napsali o nás

Poslanec Vít Kaňkovský se ocitl mezi "vítězi" roku v anketě MF DNES

Letošek přinesl na Vysočině velké sportovní úspěchy. Zabodovala třeba i hudební skupina Pio Squad nebo půvabná Iva Uchytilová v soutěži krásy Miss Earth. S rokem 2017 je ale spjatá i řada zklamání – například v souvislosti s politikou nebo kvůli krachu závodů Světového poháru v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě.

Rok 2017. Pro někoho byl radostný, pro jiného nešťastný či smolný. Kdo měl důvod k oslavám a kdo zase k pláči?

+             Zlatý skokan

Starosta Janoušek: Co bude pověřenec na ochranu osobních údajů kontrolovat?

MF DNESOd května 2018 bude muset mít každá obec pověřence pro ochranu osobních údajů. „Tuto funkci zavádí nové nařízení EU o ochraně osobních údajů,“ uvedl Ondřej Krátoška, mluvčí ministerstva vnitra. Starostové se tomu diví. Neví, co bude takový člověk dělat, ani z čeho ho budou platit.

JL: Koalice na Vysočině říká, že plní plán, opozice má dílčí výhrady

Po roce, který uplynul od krajských voleb, pracuje krajská koalice na Vysočině podle hejtmana Jiřího Běhounka (za ČSSD) i dalších zástupců vedení regionu dobře a plní většinu naplánovaných akcí. Opozice namítá, že se nepodařilo personálně stabilizovat zdravotnický personál všech pěti krajských nemocnic a vidí i problémy v přípravě projektu Veřejná doprava Vysočiny. Koaliční stabilitu by mohlo ohrozit údajné členství radního Josefa Pavlíka (ANO) v Lidových milicích. Podle ostatních koaličních stran i opozice by problém mělo řešit hlavně hnutí ANO.

Starosta Hynk: Jsem rád, že věci mohu konzultovat s poslancem

Padesátitisícové krajské město Vysočiny už nemá po volbách žádného svého zástupce ve Sněmovně. Stejně jako Jihlava je na tom i Havlíčkův Brod a Třebíč. Podle starostů je přitom vždy výhodou, když „své“ poslance v Praze mají. Zvlášť když jsou ve vládní straně. Dokážou toho totiž mnoho zařídit.

V bývalé obchodní akademii by s využitím dotací vznikl azylový dům, říká Čeněk Jůzl

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodská radnice zřejmě po letech našla nové využití pro bývalé sídlo obchodní akademie v ulici U Trojice. Historická budova by mohla sloužit jako sociální zařízení, do kterého by se nejspíše přestěhoval azylový dům pro matky s dětmi. A dům by zůstal městu.