Neetický způsob kampaně, říká Josef Herbrych k Babišově návštěvě domova seniorů

Josef Herbrych

Server Občasník.eu publikoval článek o návštěvě Andreje Babiše v domově pro seniory ve Ždírci – celý článek je zde. V textu krajský předseda ČSSD Petr Krčál uvedl, že „politické mítinky a politická agitace nepatří do domovů pro seniory a ústavů sociální péče“.

Podle něj k tomu došlo právě ve Ždírci. „Je mi opravdu líto, že do této politické agitace dovolila ředitelka zařízení vtáhnout klienty, kteří jsou zdravotně a mentálně postižení,“ sdělil Krčál Občasníku s tím, že se problematikou bude chtít zabývat na jednání Sociální komise Rady Kraje Vysočina.

Oslovení zástupci ANO naopak v článku hájí možnost, aby politik tato zařízení měl možnost navštívit – a upozorňují, že ČSSD dělá to samé, co Babiš . „Pan Krčál s celou delegací pana ministra zahraničí Zaorálka ve čtvrtek 3. 8. do domova seniorů ve Velkém Meziříčí, když předtím pan ministr poctil svoji přítomností vyhlášení Vesnice roku na Vysočině!! (…) Mimochodem pan Krčál po dobu svého působení na kraji vozil do Ždírce delegace pravidelně,“ uvedl v reakci poslanec ANO Josef Kott.

Za KDU-ČSL Občasník.eu oslovil lídra Třebíčska pro sněmovní volby Josefa Herbrycha. Ten uvedl: „To, že politici by při své práci měli navštěvovat podobná zařízení, jako domovy pro seniory a léčebny dlouhodobě nemocných, je nezpochybnitelné. Měli by tak činit zejména během svého funkčního období, zajímat se o podmínky a problémy v nich a pomáhat v jejich zlepšení a řešení. Tato návštěva je však vzhledem ke svému načasování, počtu a výběru zúčastněných a její propagaci zjevnou politickou agitkou. (…) Tento způsob volební kampaně posuzuji jako krajně neetický, postrádající prvky slušnosti, a mrzí mě, že krajské zařízení, které by se mělo distancovat od stranických aktivit, přispělo k této taškařici,“ uvedl Josef Herbrych.

Štítky
Kategorie