Příprava voleb do kraje a senátu a omlazení členstva – cíl staronového předsedy Kaňkovského

nový krajský výbor

Kamenice u Jihlavy – Lékař a poslanec Vít Kaňkovský z Třeště byl na sobotní krajské konferenci KDU-ČSL v Kamenici u Jihlavy jednomyslně znovuzvolen předsedou vysočinské organizace. Stovka delegátů si zvolila i nový krajský výbor a vyslechla kandidáty do celostátního vedení strany.

„Hlavním cílem naší organizace budou krajské volby 2020. Čtvrté období už v opozici být nechceme, budeme usilovat o návrat do vedení kraje. Příští rok nás čekají i senátní volby na Žďársku a Pelhřimovsku. Věřím, že nově zvolené vedení strany se také víc zaměří na komunikaci dovnitř strany. S tím souvisí i snaha omladit členskou základnu, průměrný věk člena je 68 let,“ uvedl staronový předseda Vít Kaňkovský.

Místopředsedy krajského výboru byli zvoleni Radek Pátek (Žďársko), Marie Dudíková (Třebíčsko), Vladislav Hynk (Jihlavsko), Čeněk Jůzl (Havlíčkobrodsko) a Miroslav Houška (Pelhřimovsko). Z titulu svých funkcí jsou členy krajského výboru také krajští zastupitelé Jaromír Kalina (JI), František Bradáč (ZR), Josef Herbrych (TR) a Pavel Janoušek (ZR).

K nim delegáti zvolili dalších 16 řadových členů: Jan Brožek (PE), Stanislav Hadraba (TR), Pavel Janata (TR), Jan Kletečka (HB), Štěpán Komárek (JI), Pavla Krejzlová (ZR), Karel Křivánek (JI), Tomáš Kučera (ZR), Jan Málek (HB), Martin Mastný (TR), Jan Matějů (PE), Pavel Pešek (ZR), Jiří Šenkýř (ZR), Jan Tourek (HB), Magda Vaňková (JI), Petr Žák (TR). V celostátní konferenci strany budou Vysočinu kromě poslance Kaňkovského a senátora Bradáče reprezentovat Marie Dudíková, Jan Kasal, Jan Málek a Radek Pátek.

Účastníky konference navštívili také tři kandidáti na předsedu strany - Jan Bartošek, Marián Jurečka a Marek Výborný - s tím, že podpora kraje pro konkrétního delegáta nezazněla, rozhodnutí bude na každém z delegátů sjezdu. Hosty byli i „jednička“ a „dvojka“ kandidátky do Evropského parlamentu: Pavel Svoboda a Tomáš Zdechovský. V usneseních delegátů zazněl také apel směrem k vedení na tato témata: řešení sucha a hospodaření s vodou, péče o krajinu či zdanění zisku v zemi, kde vzniká.

krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019 krajská konference 2019