První čtvrtletí je ve znamení setkávání

První tři měsíce v novém roce jsem využil jako vhodnou příležitost více cestovat po svém regionu. Žďársko mám rád, narodil jsem se zde a strávil tady většinu času svého života. I přes to, že se ze mě stal politik, a Praha, dá se říci, je mým druhým domovem, cítím se pořád jedním z vás a jsem hrdý na to, že mojí domovinou je kraj kamení a jeřabin.

První čtvrtinu roku jsem měl možnost se s vámi více setkávat nejen v rámci konaných členských výročních schůzí místních organizací KDU-ČSL, ale dále i se všemi, kteří mě oslovili, požádali o schůzku, pomoc, navštívili mě, či třeba napsali e-mail, nebo zatelefonovali.

Zavítal jsem také do některých obcí, setkal se s občany, jejich starosty, zastupiteli, zaměstnanci úřadu, s žáky a studenty škol, s dětmi ze školek a s řediteli těchto vzdělávacích institucí. Děkuji za milá setkání, za vaše podněty, připomínky, nápady a věřte, že si jich všech vážím. Návštěvy do dalších obcí mám ještě v plánu a těším se na každé setkání.

Ve vašich obcích jsme často diskutovali o územních plánech, energetice, dopravní obslužnosti, lékařské dostupnosti a vůbec celkově o zajištění a zachování služeb na venkově, o dalším rozvoji měst a obcí. Těší mne, že s kým jsem měl možnost se setkat, bylo to pozitivní, radostné setkání, plné úspěchů, a hlavně dalších plánů. Což je moc dobré. Je samozřejmé a přirozené, že někdy narazíme na potíže a překážky, ale i to přeci patří k práci na komunální úrovni stejně tak, jako všude jinde. Buďte si jisti, že vám nabízím pomocnou ruku, jsem váš senátor, vnímám váš hlas a pokud bude v mých silách pomoci vám, udělám to. Osvojit si umění naslouchat není zdaleka pro všechny lehké, ale já ho vnímám jako velice důležité, ba přímo nezbytné.

Přeji Vám vše dobré, ať Vám energie do dalších dní roku vydrží a daří se vám dokončit rozpracované a připravované projekty.

Těším se na další milá setkání s Vámi.

 

Josef Klement, Váš senátor