Senátor Bradáč poděkoval starostovi Tulisovi za dlouholetou správu obce

senátor Bradáč

Dlouhé - Pamětní list s textem „Starosta ve funkci nad 20 let“ předal senátor František Bradáč Pavlu Tulisovi, starostovi obce Dlouhé u Nového Města na Moravě.

Při této příležitosti starosta s obecní účetní představili senátorovi obec kypící životem. Seznámil se s rozvojem Dlouhého v uplynulých desetiletích a prohlédl si zpracované fotoknihy z proběhlých akcí.

„Vlajkovou lodí“ obce je nově zbudovaný komplex na okraji vesnice pod rybníkem. Kulturní dům vévodí ploše pro veřejné akce, jejíž součástí je přístřešek pro muzikanty. V pozadí areálu je nově vybudované multifunkční hřiště. Komplex je možno využít i pro soukromé akce. Kulturní dům je využíván k divadelním představením, plesům a výstavám. K tradičním akcím během roku patří masopust, pálení čarodějnic, stavění májky a další.

Naproti obecnímu úřadu stojí kaple s obrazem svatého Floriána, jejíž generální oprava byla dokončena v roce 1999 a v jubilejním roce 2000 byla znovu posvěcena. V současné době obec renovuje bývalou školu za účelem zvětšení prostor pro svoji činnost.

 

 

 

Kategorie