Sloupek našeho lídra Víta Kaňkovského do 5+2

Vít Kaňkovský

Je mi 46 let a žiji s manželkou a čtyřmi dětmi v Třešti. Od roku 2000 působím jako lékař-ortoped v nemocnici v Havlíčkově Brodě. Tuto instituci jsem také vedl jako ředitel - v nelehké době, po kauze heparinového vraha. Nyní v ní pracuji jako primář Centrálních operačních sálů.

Kromě své profese mi není lhostejné veřejné dění, a proto jsem už šesté období zastupitelem města Třešť. Před čtyřmi roky jsem byl ze třetího místa kandidátky KDU-ČSL vykroužkován do sněmovny, kde se snažím zlepšit zákony v oblasti sociální a ve zdravotnictví. Nejsem nějaký rychlokvašený politik, který by neznal problémy obyčejných lidí. Jako stále činný lékař se dál setkávám s pacienty, nejsem na politické kariéře závislý a nejsem nucen dělat kompromisy, za které bych se musel stydět.

Kromě zájmu o svou odbornost mi vadí, že se z politiky vytrácí obyčejná lidská slušnost – schopnost domluvit se na základních potřebných věcech pro lidi. Proto se mi nelíbí politici, kteří slibují nemožné, volí ostrá slova a jsou agresivní. Jako lékař i poslanec jsem byl vždycky zvyklý pracovat v týmu a dojednávat důležité věci spíš zdravou neústupností než boucháním do stolu.

MUDr. Vít Kaňkovský, lékař a Váš lídr do sněmovny

Štítky