Starosta Oslavice Pavel Janoušek novým předsedou lidovců na Vysočině

KDU-ČSL Vysočina má nového předsedu

Závěrem dubna čeká KDU-ČSL v Ostravě celostátní sjezd, ještě před ním ale probíhají napříč Českou republikou konference jednotlivých okresů a krajů. Krajskou konferenci mají již za sebou lidovci z Vysočiny. Ti si v sobotu 2. dubna v Měříně zvolili do svého čela starostu Oslavice Pavla Janouška, který tak ve funkci předsedy krajské organizace vystřídá poslance Víta Kaňkovského.

Již před krajskou konferencí poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský avizoval, že se o obhajobu předsednického postu nebude ucházet. „Velice děkuji všem kolegům za podporu a spolupráci v uplynulých 5 letech, kdy jsem měl tu čest být v čele naší krajské organizace. V současné době ale považuji za nutné, abych maximum sil věnoval důležitým úkolům z oblasti sociální politiky, což předpokládá moje role předsedy Výboru pro sociální politiku ve Poslanecké sněmovně a chci se podílet i na řešení řady problémů, které trápí naše zdravotnictví. Můj zájem o KDU-ČSL na Vysočině tímto ale nekončí, jsem připraven novému vedení co nejvíce pomáhat.“ sdělil Kaňkovský, který i nadále zůstává členem krajského výboru KDU-ČSL.

Lidovce na Vysočině nově povede Pavel Janoušek, od roku 2010 starosta obce Oslavice na Žďársku a druhým volebním obdobím krajský zastupitel. „Rád bych v čele krajské organizace navázal na práci mého předchůdce, Víta Kaňkovského, kterému i tímto děkuji za veškerou jeho činnost pro stranu lidovou. Moc si cením projevené podpory a těším se na nové výzvy,‘‘ uvedl nový předseda KDU-ČSL Kraje Vysočina.

Lehkých změn doznalo též složení místopředsedů, kteří jsou zároveň v čele organizací okresních. K Marii Dudíkové z Třebíče, Vladislavu Hynkovi z jihlavského okresu a Radku Pátkovi ze žďárské organizace, jež byli místopředsedy i v předešlém volebním období se nově přidali Jan Matějů z Pelhřimova a Benjamin Činčila z Havlíčkobrodska.

Do dvoutisícového městysu nedaleko Velkého Meziříčí dorazili na konferenci nejen delegáti z pěti okresů, ale také významní hosté jako předseda strany Marián Jurečka, 1. místopředsedkyně a senátorka Šárka Jelínková, poslanec Marek Výborný či europoslanci Michaela Šojdrová a Tomáš Zdechovský. Celostátní sjezd KDU-ČSL je na programu v sobotu 23. dubna v ostravském hotelu Clarion.