Stavba kamenného hospice slavnostně zahájena

Již na konci října byla zahájena stavba Lůžkového hospice v Havlíčkově Brodě, jenž poslouží pro péči o těžce nebo nevyléčitelně nemocné v terminálním stádiu. Jediné zařízení tohoto typu v Kraji Vysočina, 18 lůžek pro dospělé klienty a dva pokoje pro děti, zázemí pro rodinné příslušníky - to vše by mělo vedle havlíčkobrodské nemocnice stát v roce 2024.

Zajisté si vzpomenete, že právě otázka lůžkového hospice byla pro nás nesmírně důležitá a jednalo si o jedno z hlavních témat, se kterým jsme před více než dvěma lety šli do krajských voleb. Proto máme nesmírnou radost, že dnes byla stavba slavnostně zahájena!

„Hluboká radost a velké poděkování dnes směřuji všem, kteří se zasloužili o to, že dnešním dnem byla oficiálně zahájena stavba lůžkového hospice v Havlíčkově Brodě. Na prvém místě musím jmenovat paní doktorku Ludmilu Novotnou a celý tým ze spolku Mezi stromy - lůžkový hospic pro Vysočinu. Měl jsem možnost po většinu doby s nimi spolupracovat a hluboce se skláním před jejich obětavostí, zarputilostí a trpělivostí, s jakou svoji vizi lůžkového hospice nesli přes mnohá úskalí a přechodné neúspěchy. Obrovský dík také patří vedení Kraje Vysočina v čele s hejtmanem Vítězslavem Schrekem, vedení města Havlíčkův Brod, vedení Nemocnice Havlíčkův Brod, řadě podporovatelů a také dárců, kteří přípravu hospice finančně i jinak podporovali a podporují,'' sdělil poslanec a krajský zastupitel Vít Kaňkovský.

S poděkováním se připojila též předsedkyně klubu krajských zastupitelů KDU-ČSL Marie Dudíková: „Velký dík patří poslancům, senátorům i krajským zastupitelům za KDU-ČSL, kteří výstavbu hospice v našem kraji dlouhodobě podporovali. Za všechny bych ráda jmenovala zejména poslance MUDr. Vítka Kaňkovského za jeho neúnavnou pomoc a podporu této stavby, která by měla začít sloužit klientům v roce 2024. Kéž se dílo vydaří!''

Obrovské díky!