Volby 2017

Poděkování našeho lídra a předsedy Víta Kaňkovského

Děkuji všem, kteří ve sněmovních volbách svým hlasem podpořili KDU-ČSL. Děkuji také všem našim členkám a členům, kteří v místních organizacích pomáhali. Ze srdce děkuji za vše, co jste pro volby do sněmovny udělali. Velmi si toho vážím. Stejně tak si vážím Vaší dlouhodobé práce, kterou odvádíte v komunální politice a v místních organizacích.  Volební výsledek není jen o samotné kampani, ale o tom, jak nás lidé vnímají dlouhodobě. A proto je velmi důležité, že máme úspěšné komunální politiky a na úrovni místních organizací jsme ještě stále schopni podílet se na činnostech nejen volebních.

Josef Klement v předvolebním busu: Občas jsem se nestačil divit

Žďárský místostarosta Josef Klement reprezentoval KDU-ČSL v předvolební debatě Deníku, která se netradičně uskutečnila formou jízdy mikrobusem z Jihlavy do Rytířska a Brzkova. Šéfredaktor Marcel Moržol se osmi vysočinských lídrů ptal mj. na energetiku, ekologii, dopravu, výši mezd či aktuální zákony.

Setkání se kromě něj účastnili hejtman a poslanec Jiří Běhounek (za ČSSD), předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl (ODS), lídr SPD Radek Koten, jednička TOP 09 Josef Mladý a lídr Realistů Martin Lank. Jaký dojem z tohoto souboje řady „těžkých vah“ měl Josef Klement?

Jak udržet lékaře? Odměny za venkovské ordinace a méně papírování

Vysočina se potýká s nedostatkem praktických lékařů a zubařů. Například v Černovicích nemohli doktora sehnat přes dva roky. A to město nabízelo i parcelu na dům za korunu. Náš lídr Vít Kaňkovský odpovídá MF DNES, jak by tuto situaci v případě zvolení řešil. 

Nedostatek praktických lékařů pro dospělé i děti a zubařů, zvláště v menších městech, považuji za jeden z nejvážnějších problémů současného českého zdravotnictví. Bohužel, stejně vážný je i nedostatek lékařů a zdravotních sester v nemocnicích – tím spíše, že se třeba stárnutím populace lékařů nikdo léta nezabýval.

Vít Kaňkovský prosadil zákon o údržbě zdravotnických přístrojů, který ušetří stamiliony ročně

Zdravotnickým zařízením se zjednoduší odborná údržba a opravy přístrojového vybavení i školení zaměstnanců o používání a obsluze přístrojů. Činnosti údržby bude moci provádět širší okruh lidí než nyní. Předpokládá to novela poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského, kterou schválil Senát hlasy všech přítomných členů. Aby platila, musí ji ještě podepsat prezident.

Vít Kaňkovský byl oceněn za protikorupční přístup k zákonům

O tom, že náš lídr Vít Kaňkovský je druhým nejpilnějším poslancem z Vysočiny, jsme již psali. Nyní přišlo další ocenění za jeho práci – tentokrát z platformy Rekonstrukce státu, která monitoruje tzv. protikorupční zákony a konfrontuje politiky se sliby, které před volbami pronesli. Jejich srovnání Víta Kaňkovského umisťuje do první desítky poslanců (ze 200), za což také v Praze převzal oficiální ocenění. 

Zábavné dopoledne v Polné

Začátek akce

Zábavné dopoledne s KDU-ČSL se koná v sobotu 14. října na Husově náměstí v Polné. Příchozí budou mít možnost setkat se s prvními pěti kandidáty do sněmovny. K dispozici budou soutěže pro děti a také skákací hrad. 

Vít Kaňkovský: závěrečná výzva čtenářům týdeníku 5+2

Česká politika v poslední době zhrubla. Lidé od politiků čekají rozhodnost a vehementní prosazování názorů, na druhé straně se jim nelíbí osobní výpady. Dá se vůbec dělat politika slušně? Osobně věřím, že SLUŠNOST NENÍ SLABOST. Za podmínek, že politik nežije ve skleníku, ale v kontaktu s lidmi, pracuje v týmu a chce být prospěšný.

V mládí jsem uvažoval o profesi ekonoma či muzikanta, ale i kvůli vážnému onemocnění maminky a bratra jsem se rozhodl stát lékařem. Chtěl jsem bojovat s nemocemi a zjistil jsem, že v týmu lékařů a sester mohu lidem pomáhat. I politik má pomáhat. A úkolů je hodně. Počínaje řešením nedostatku lékařů a konče pomocí seniorům, lidem nemocným či handicapovaným.

Volební mítink s Teslou a kapelou Pelhřimov

Začátek akce

Pelhřimovští lidovci zvou na volební mítink, který se koná ve středu 11. října od 14 do 16 hodin na hlavním náměstí - v případě nepřízně počasí se přesuneme do podloubí. Na programu je vystoupení pelhřimovských "dixie" muzikantů, pro zájemce budou nachystány 2kg pytle brambor zdarma a stejně tak zdarma bude možné svezení s elektromobilem Tesla S ("velká"). Budeme rozdávat i další drobnosti a můžete se potkat s okresními kandidáty Janem Matějů a Janem Brožkem i krajským lídrem Vítem Kaňkovským. 

Jan Brožek: Koncepce rodinné politiky je sebevraždou. Chybí jí vize

Nová koncepce rodinné politiky (schválena vládou kromě KDU-ČSL 18. září 2017) se prostě jinak než sebevraždou nazvat nedá. Asi ji málokdo chce číst, takže mi dovolte z ní citovat některá podstatná data:

V roce 2015 byla úhrnná plodnost 1,57 dítěte na jednu ženu (str.11). V roce 2050 bude počet osob starších 65 let asi 3,2 milionu (1/3 populace), počet velmi starých lidí (85+) je odhadován na 0,6 milionu (6% populace). V ČR bude žít už jen 9,8 milionu lidí. Náklady na výchovu dítěte se odhadují v průměru na 2 000 000 Kč.