Tomáš Preininger jako zásadní vidí ochranu života a křesťanské civilizace

Tomáš Preininger

15. MUDr. TOMÁŠ PREININGER (11. 5. 1963) z Jaroměřic nad Rokytnou je ženatý a má syna a dceru. Vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a od roku 1992 působí jako soukromý oční lékař v Moravských Budějovicích, v Náměšti nad Oslavou a v třebíčské nemocnici, mimo jiné se specializuje na operace šedých zákalů. V odborné lékařské komisi působí na kraji i celostátně, je v okresním představenstvu České lékařské komory. Už druhé desetiletí je také členem jaroměřického zastupitelstva.

co chci zlepšit: „Jako zásadní vidím ochranu života od početí po přirozenou smrt a ochranu tradiční rodiny. Bohužel současné vedení EU a většina humanitních univerzit silou prosazuje neomarxistické bourání hodnot a přirozených mantinelů. Proto je třeba podpořit pro-life hnutí a podobné aktivity a naopak bránit experimentům jako adopce dětí homosexuály nebo sexuální výchova ve školách. Cílem je hlavně všem mladým pozitivně představit instituci rodiny a křesťanské hodnoty. Protože jinak se už takhle ohrožená křesťanská civilizace stane lehkým cílem všech svých vnitřních i vnějších nepřátel.“

koníčky: zpívání v chrámovém sboru a vůbec hudba, lyžování, turistika, cyklistika
ideální dovolená: v podstatě kamkoli, kde se s rodinou můžeme užít jinak, než jen po celodenní únavě v práci. V poslední době vidím téměř jako nutnost aktivní odpočinek, hlavně vysokohorské túry.
inspirující osobnost: moje žena, která mě přivedla k živé víře, a která je pro mě i vzorem v boji za ideály (rodina, křesťanství), za které stojí za to žít.