Vernisáž výstavy Terezie Vávrové uvedl i senátor Bradáč

foto

Praha - Pod záštitou Senátu a senátora Františka Bradáče se v úterý 19. června v předsálí Jednacího sálu Senátu uskutečnila vernisáž výstavy Terezie Vávrové s názvem Dvojrole.

„Jsem hrdý na to, že v mém rodném kraji vyrůstají mladí lidé se vztahem k umění i hudbě a jsou obohacením nejen pro naše město, ale celou společnost,“ uvedl mimo jiné při vernisáži senátor za Žďársko František Bradáč. Terezie Vávrová (*1988) totiž pochází z Mostišť u Velkého Meziříčí, vystudovala Střední školu umění a designu v Brně a poté Akademii výtvarných umění v Praze. Nyní pracuje v Moravské galerii v Brně jako vedoucí restaurátorského oddělení.

Její cestu za uměním i profesní vývoj na vystavovaných dílech představila kolegyně ze studií grafička a historička umění Eva Vápenková: „Malba a restaurování jsou opravdu dvě profese, ale přitom se jedna neobejde bez té druhé. Při obnově uměleckého díla je třeba, aby se restaurátor do produkce autora vcítil a lépe ji pochopil. Terezie je zároveň restaurátorkou i malířkou. Proto tato výstava nese název Dvojrole“.

Vernisáž doprovázela hudební vystoupení – uvedla jí sopranistka Marie Rosová se skladbou Come Again od Johna Dowlanda. Na klavír doprovázela Marie Prášková. Závěr akce byl korunován árií z opery Bastien a Bastienka od Wolfganga Amadea Mozarta.

 

 

Kategorie