Vít Kaňkovský byl oceněn za protikorupční přístup k zákonům

Fotka oceněných

O tom, že náš lídr Vít Kaňkovský je druhým nejpilnějším poslancem z Vysočiny, jsme již psali. Nyní přišlo další ocenění za jeho práci – tentokrát z platformy Rekonstrukce státu, která monitoruje tzv. protikorupční zákony a konfrontuje politiky se sliby, které před volbami pronesli. Jejich srovnání Víta Kaňkovského umisťuje do první desítky poslanců (ze 200), za což také v Praze převzal oficiální ocenění. 

Konkrétně Vít Kaňkovský hájí majetková přiznání politiků, zveřejňování smluv na internetu a zákony bez přílepků (často vychytralých a nesouvisejících doplňků). Podporuje i rušení anonymních akcií, rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadů a snižování tzv. trafik „vysloužilých“ politiků ve státních společnostech. A naopak odmítá, aby se za sponzory politických stran „schovávali“ tajní sponzoři. Podrobnější hodnocení Víta Kaňkovského sledovanými kritérii najdeme zde.

Platforma Rekonstrukce státu do svého hodnocení zahrnula celkem 310 parlamentních politiků a vycházela z celkem 176 hlasování o sedmi vybraných zákonech. Na slavnostním večeru (ze kterého je i snímek výše) dostali ocenění tito poslanci: Radek Vondráček (ANO), Jiří Mihola (KDU-ČSL), Jan Farský (STAN), Petr Gazdík (STAN), Jan Sedláček (ANO), Vít Kaňkovský (KDU-ČSL), Gabriela Pecková (TOP09), a Jeroným Tejc (ČSSD). Ze Senátu pak byli vybráni: Libor Michálek (zvolen za koalici Pirátů, Strany zelených a KDU-ČSL), Jitka Seitlová (KDU-ČSL) a Jaroslav Větrovský (ANO). Všimněme si, že KDU-ČSL zde měla 3 zástupce z 11, což výrazně předčí její podíl poslanců ve sněmovně.

Kategorie