Vít Kaňkovský a další lidovci apelují na urychlené řešení D1

ilustrační snímek - Wikipedia.org

Dopravní situace na dálnici mezi Prahou a Brnem se v posledních hodinách (13. prosince) výrazně zhoršila. Poslanecký klub KDU-ČSL proto navrhne mimořádný bod na úterní schůzi Poslanecké sněmovny, aby zákonodárci společně s vládou katastrofální situaci na D1 co nejdřív projednali.

Obzvláště kritický je stav na Vysočině, kde se na úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem tvoří až několika hodinové kolony. Stavební firmy nestačily dokončit opravu daných úseků ve stanoveném termínu a situace je tak značně nebezpečná. „Mimo jiné byl v šesti hodinové koloně autobus s 56 dětmi, bez nápojů a jídla. Nebýt hasičů z kraje, tak by tam ty děti byly celou noc,“ okomentoval poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský.

Poslanecký klub KDU-ČSL podotýká, že za celou situaci je zodpovědné ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic. „Ukazují se opakovaná manažerská selhání vedení rezortu. Je evidentní, že nefunguje stavební dozor v reálném čase, zcela chybí koncepční řešení. Pan ministr svým přístupem ohrožuje nejen životy lidí, ale také například komplikuje podnikání v České republice,“ uvedl první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka s tím, že zpomalení dopravy může značně ohrozit obchodní aktivity.

Poslanci KDU-ČSL proto iniciují jednání na půdě Poslanecké sněmovny, aby došlo k urychlenému řešení této problematiky. „Nechceme vést žádné dlouhé debaty, ale čekáme, že vláda a ministerstvo dopravy přijde s konkrétními opatřeními, která budou tuto kalamitu řešit,“ doplnil poslanec KDU-ČSL Marek Výborný.

 

Štítky