Vít Kaňkovský: závěrečná výzva čtenářům týdeníku 5+2

Vít Kaňkovský

Česká politika v poslední době zhrubla. Lidé od politiků čekají rozhodnost a vehementní prosazování názorů, na druhé straně se jim nelíbí osobní výpady. Dá se vůbec dělat politika slušně? Osobně věřím, že SLUŠNOST NENÍ SLABOST. Za podmínek, že politik nežije ve skleníku, ale v kontaktu s lidmi, pracuje v týmu a chce být prospěšný.

V mládí jsem uvažoval o profesi ekonoma či muzikanta, ale i kvůli vážnému onemocnění maminky a bratra jsem se rozhodl stát lékařem. Chtěl jsem bojovat s nemocemi a zjistil jsem, že v týmu lékařů a sester mohu lidem pomáhat. I politik má pomáhat. A úkolů je hodně. Počínaje řešením nedostatku lékařů a konče pomocí seniorům, lidem nemocným či handicapovaným.

Stále si opakuji slova lékaře a myslitele Alberta Schweitzera: „Vždy hledejte člověka, který potřebuje trochu času, účasti, společnosti a péče.“ Přeji nám všem, ať si 20. a 21. října zvolíme lidi, kteří se tímto heslem budou řídit, nebudou nás strašit a hledět jen na svůj prospěch.

Jako ortoped Vám doporučím volbu NOHAMA, tedy vzít svou rodinu a jít k volbám. A jako člověk bych si přál, abyste volili ROZUMEM a SRDCEM – tedy zvolili lidi, kteří umějí a chtějí pomáhat. 
MUDr. Vít Kaňkovský, lékař a lídr kandidátky KDU-ČSL

Kategorie