Zdechovský: Zemědělci by za hospodaření kolem přehrady neměli být biti

Tomáš Zdechovský a Max Kašparů

Pelhřimovsko – Dopad směrnice o zbraních, nová certifikace dřeva, obchvat Pelhřimova, hospodaření poblíž nádrže Švihov a dvě přednášky o Evropské unii. To byl ve stručnosti celodenní program europoslance Tomáš Zdechovského na Pelhřimovsku.

Zahájil ho ve vlašimské zbrojařské firmě Sellier & Bellot, kde s jejím vedením řešil dopady evropské směrnice o zbraních. Následovalo setkání s vedením pelhřimovské radnice, kde se probíral mj. západní obchvat města. Starosta František Kučera, který je zároveň šéfem Sdružení vlastníků a soukromých obecních lesů, také apeloval na snahu zmírnit novou certifikaci nábytkářského kolosu IKEA, která znevýhodňuje české lesníky.

„Srdeční“ záležitostí pak pro Zdechovského jako rodáka z Kožlí u Ledče bylo setkání s předsedy zemědělských subjektů, na které má dopadnout zpřísnění podmínek pro hospodaření v ochranných pásmech přehrady Švihov (Želivka). „Udržením života v pásmu přehrady se zabývám dlouhodobě a komplexně. Proto jednám i o možnostech kompenzací pro zemědělce, kteří nemohou za to, že hospodaří zrovna u přehrady,“ zmínil europoslanec.

Poslanecký den završily dvě besedy. První se rozvinula mezi studenty Gymnázia a obchodní akademie Pelhřimov, druhá se konala pro veřejnost. Zdechovský tu absolvoval duel s psychiatrem a duchovním Maxem Kašparů, který má k Unii ostražitý postoj, protože podle něj opouští křesťanství. Europoslanec při besedě objasnil řadu mýtů o „zlé Unii“ a zdůraznil, že jako Česko zcela nevyužíváme možnosti aktivně sami ovlivňovat další směřování EU.
(Foto: Lucie Šprochová)

Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku Tomáš Zdechovský na Pelhřimovsku
Kategorie